نوار بالا

پاد چیست + تمام آنچه که باید بدانید

پاد چیست + تمام آنچه که باید بدانید
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/09/04 0 نظر

پاد چیست؟

چنانچه در زمینه سیگارهای الکترونیکی تحقیق می‌ کنید، احتمالاً کلمه پاد را هم بارها شنیده‌ اید. شاید خیلی از شما ندانید که پاد دقیقاً چیست. پاد جزو همان ابزارهای دودزایی استفاده می‌ شود که شاید خیلی از شما آن را دیده باشید اما دقیقاً نشناسید یا از ویژگی‌ های آن مطلع نباشید. در این مقاله می‌ خواهیم کارتان را راحت‌ تر کنیم. ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح می‌ دهیم که پاد چیست، از چه اجزایی تشکیل شده و چه ویژگی‌ هایی دارد و به طور کل تمامی اطلاعاتی که قبل از خرید باید در موردش بدانید را برایتان خواهیم گفت.

پاد چیست؟

چنانچه در زمینه سیگار الکترونیکی تحقیق می‌ کنید، احتمالاً کلمه پاد را هم بارها شنیده‌ اید. شاید خیلی از شما ندانید که پاد دقیقاً چیست. پاد جزو همان ابزارهای دودزایی استفاده می‌ شود که شاید خیلی از شما آن را دیده باشید اما دقیقاً نشناسید یا از ویژگی‌ های آن مطلع نباشید. در این مقاله می‌ خواهیم کارتان را راحت‌ تر کنیم. ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح می‌ دهیم که پاد چیست، از چه اجزایی تشکیل شده و چه ویژگی‌ هایی دارد و به طور کل تمامی اطلاعاتی که قبل از خرید باید در موردش بدانید را برایتان خواهیم گفت.

تعریفی کامل از پاد

پاد که به آن ویپ پاد هم گفته می‌ شود، یک ابزار کاربردی برای افرادی است که می‌ خواهند به هر طریقی با دود سر و کار داشته باشند. خیلی‌ ها آن را به عنوان یک دستگاه سرگرم کننده و موثر برای ترک سیگار می‌ شناسند. صنعت ویپینگ که مربوط به ویپ‌ ها است، روز به روز رشد و پیشرفت داشته و شما شاهد اکسسوری‌ های مختلف از آنها هستید.

در واقع این شرکت‌ ها سعی دارند که در این حوزه با یکدیگر رقابت داشته باشند و بتوانند شکل ظاهری محصولات را با طراحی متنوع عرضه کنند و شما بعنوان یک مشتری خرده یا عمده فروش بیشتر از آنها خرید کنید. یکی از این ابزارها پاد است که به آن پادماد هم گفته می‌ شود.

در واقع یک دستگاه دوکاره است. پاد در گروه سیگارهای الکترونیکی قرار می‌ گیرد و بخشی از آن محسوب می‌ شود. از آنجایی که کارایی بسیار ساده‌ ای دارد، حمل آن آسان است و طراحی آن خیلی شیک و جذاب است و محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

خیلی از افرادی که به تازگی می‌ خواهند از ویپ استفاده کنند، به سراغ استفاده از آنها می‌‌ روند. البته که ویپ پاد خودش یک سری تنظیمات پیچیده دارد اما به هر حال می‌ تواند یک دستگاه کاربردی برای افرادی باشد که به استفاده از ویپ علاقمند هستند. علت اینکه طرفدار زیادی دارد، سایز کوچک است. در واقع آنها را به عنوان یک ویپ جمع و جور می‌ شناسند که به شدت کاربری، ساده و قابل دسترسی دارد.

بیشتر بدانید: بهترین طعم پاد یکبار مصرف

اجزای تشکیل دهنده داخل پاد

برای اینکه بتوانید متوجه شوید پاد دقیقا چیست، باید با اجزای تشکیل دهنده آن نیز آشنا باشید. به طور کل پادها از 6 قسمت و در بعضی از موارد از 7 قسمت ساخته شده‌ اند.

 • اولین قسمت؛ بدنه دستگاه است که نیازی به توضیح ندارد و با نگاه اول، شما شاهد بدنه خواهید بود. تنها نکته‌ ای که وجود دارد، این است که به قسمت بدنه دستگاه پاد، کلمه ماد را اطلاق می‌ کنند. به خاطر همین است که آنها را با عنوان پاد ماد هم می‌ شناسند.
 • قسمت یا بخش بعدی شامل باتری است. در واقع این دستگاه‌ ها هم باتری داخلی و هم باتری خارجی دارند. بستگی دارد که شما چه نوعی از آنها را خریداری کرده باشید.
 • قسمت دیگر دکمه روشن خاموش است که کارایی آن کاملاً مشخص خواهد بود.
 • در بخش دیگر دستگاه پاد پورت شارژ طراحی شده که شبیه به پورت شارژ در گوشی موبایل است و تفاوتی با آن ندارد.
 • بخش دیگر مربوط به کارتریج قابل تعویض است. کارتریج در واقع همان قطعه‌ ای است که کویل را داخل آن قرار می‌ دهند و مایع یا همان جویس هم داخلش ریخته می‌ شود.
 • مورد بعدی مربوط به کویل است اما مدل‌ های متفاوت ساختار متفاوتی هم برای این بخش در نظر گرفته اند. شما در بعضی از پاد ها می‌ بینید که کویل به کارتریج اتصال پیدا کرده و نمی‌ توانید به صورت جداگانه آنها را تعویض کنید اما در بعضی از مدل‌ ها کویل به تنهایی و به راحتی تعویض می‌ شود.
 • بخش دیگر هم همان چراغ ال ای دی یا نمایشگر است که نیازی به توضیح ندارد. البته این مورد در همه پادها وجود ندارد و به خاطر همین بالاتر گفتیم که برخی از پادها 6 قسمتی و برخی دیگر هفت قسمتی هستند.

تفاوت ویپ با ویپ پاد

معمولا زمانی که راجع به این مباحث صحبت می‌‌کنیم‌ خیلی از افراد ویپ را با پاد اشتباه می‌ گیرند یا اصلاً تفاوت آن را نمی‌ دانند. حال می‌ خواهیم تفاوت را به طور کامل برایتان توضیح دهیم تا بدانید که دقیقاً پاد چیست. اگر بخواهیم راجع به پاد صحبت کنیم و آن را با ویپ مقایسه کنیم، باید گفت که تفاوت فقط منحصر به شکل ظاهری نیست. در واقع کاربرد آنها هم با یکدیگر متفاوت است. ویپ‌ ها حجم زیادی از بخار را تولید می‌ کنند. در صورتی که شما در پاد چنین اتفاقی را مشاهده نخواهید کرد.

پاد سایز کوچک‌ تری نسبت به ویپ دارد و این یکی از تفاوت‌ های بسیار مهم است. به خاطر همین بالاتر اشاره کردیم که حمل آنها ساده‌ و آسان‌ تر است و همین باعث شده که طرفداران بیشتری داشته باشد‌.

راه‌ اندازی و ساختار ساده‌ تری در پاد نسبت به ویپ وجود دارد.

شما می‌ توانید پاد را در مدل‌ های متنوع و سبک‌ های متفاوت‌ تری در اختیار داشته باشید که همین تجربه جذاب‌ تری را برای شما رقم می‌ زند.

تفاوت اصلی که باید راجع به آن گفت، مربوط به همان حجم بخار است. از آنجایی که ویپ حجم بخار بالاتری را تولید می‌ کند، در نتیجه آسیب بیشتری نیز دارد اما اگر شما جزو افرادی هستید که می‌ خواهید برای ترک سیگار و نیکوتین به سراغ استفاده از این لوازم بروید، ما پاد را پیشنهاد می‌ کنیم که در واقع یک وسیله ویپینگ بدون نیکوتین است.

ممکن است با تفاوت‌ هایی که توضیح داده شد، خیلی از افراد فکر کنند که پاد قادر به تولید بخار زیادی نیست. در نتیجه نمی‌ تواند لذت کافی را بدهد اما اشتباه نکنید. پاد در واقع یک دستگاه دوکاره است. شما می‌ توانید تصمیم بگیرید که از آن به عنوان ویپ استفاده کنید یا اینکه فقط یک پاد در اختیار داشته باشید که بخار کمتری تولید می‌ کند. این هم خودش یکی از مزیت‌ ها و آپشن‌ های این دستگاه به حساب می‌ آید.

مقایسه دیگری که باید در مورد این دو وسیله انجام دهیم، مربوط به تنظیمات است. زمانی که شما یک ویپر هستید، یعنی از دستگاه ویپ استفاده می‌‌ کنید، باید بتوانید تنظیمات دلخواه را روی آنها پیاده کنید. ایجاد تنظیمات روی ویپ نسبت به پاد ساده‌ تر است. علت آن هم این است که شما در دستگاهی مانند ویپ خیلی راحت می‌ توانید دمای دستگاه یا مقدار وات را طبق چیزی که خودتان مد نظر دارید، تنظیم کنید. در صورتی که انجام چنین تنظیماتی در پاد وجود ندارد. مگر اینکه شما پادهای پیشرفته‌ تر را خریداری کرده باشید.

تفاوت دیگری که بین این دو مورد وجود دارد، این است که معمولاً پادها حالت کام دهی اتوماتیک یا خودکار دارند اما برای ویپ چنین گزینه‌ ای وجود ندارد. کام دهی ویپ به صورت دکمه‌ ای است و شما برای هر زمانی که می‌ خواهید از آنها کام بگیرید، باید دکمه تحت عنوان فایر را فشار دهید و تا زمانی که کام به اتمام نرسیده، نباید آن را رها کنید.
تفاوت بعدی که باید در مورد آنها بیان کنیم، این است که مخزن مایع یا جویس داخل پاد نسبت به ویپ مقرون به صرفه‌ تر است و این خودش یک مزیت بزرگ به حساب می‌ آید که خیلی از افراد به سراغ پاد می‌ روند.

بیشتر بدانید: شیک و کارآمد: بهترین مارک‌ پاد یکبار مصرف برای زندگی مدرن

ویژگی‌ های پاد

با تمام توضیحاتی که دادیم و تفاوت ویپ و پاد را برایتان معرفی کردیم، مسئله مربوط به شناخت ویژگی‌ ها و خصوصیات اهمیت بسیار زیادی دارد. قبل از اینکه شما این دستگاه‌ ها را خریداری کنید، باید بدانید که دقیقاً ویژگی‌ های پاد چیست. مهمترین ویژگی‌ هایی که می‌ توانیم در مورد این لوازم نام ببریم، شامل موارد زیر است:

 • روی این دستگاه تنظیمات پاور یا تنظیمات مربوط به تغییر قدرت دستگاه وجود دارد. شما از طریق آن می‌ توانید تعیین کنید که چه مقدار بخار و چه مقدار طعم رسان وجود داشته باشد که این یک مزیت بسیار بزرگ است. به خاطر همین تاکید می‌‌کنیم افرادی که قصد ترک سیگار دارند، به سراغ استفاده از پاد بروند. زیرا می‌ تواند لذت کافی را به آنها بدهد و باعث شود از این طعم و بو حس خوبی بگیرند و کمتر به سراغ مواد آسیب زننده بروند.
 • دومین ویژگی که در مورد پاد باید به آن اشاره کرد، این است که شما می‌ توانید شاهد باشید که آنها با هر دو مدل کویل، سالت و جویس سازگاری دارند. همین باعث می‌ شود که خیلی‌ ها به سراغ پاد بروند. زیرا کارشان راحت‌ تر است. یعنی شما می‌ توانید آن را به عنوان ویپ و هم به عنوان پاد استفاده کنید.
 • از دیگر ویژگی‌ های این ابزار این است که در قسمت بدنه کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند و موادی مثل آلومینیوم و آلیاژ روی در آنها وجود دارد. همچنین در بعضی از آنها چرم استفاده شده است که باعث می‌ شود در برابر ضربات کاملاً مقاوم باشند.
 • از طرفی شکل ظاهری آنها نسبت به دستگاه‌ های ویپ که در قدیم وجود داشتند، خیلی بهتر است. پیش از این ویپ ها معمولاً از پلاستیک ساخته می‌ شدند که ظاهر جذابی هم نداشتند. در صورتی که دستگاه پاد امروزی چنین حالتی ندارد.
 • ویژگی دیگری که در مورد آنها وجود دارد و خودش می‌ تواند یک مزیت به حساب بیاید، حفاظت و مقاومت بالای بدنه است. در واقع حفاظت روی دستگاه به قدری بالا است که آن را به عنوان دستگاه ضد ضربه هم می‌ شناسند. گواهی ضد آب هم در آنها وجود دارد. یعنی خیلی خوب می‌ تواند در برابر گرد و غبار و آب مقاومت داشته باشد.

معایب استفاده از پاد

قطعاً شما باید راجع به معایب استفاده از پاد هم چیزهایی را بدانید و واقع بینانه تصمیم بگیرید. اگر می‌ خواهید بدانید که معایب پاد چیست، حتماً قسمت زیر را مطالعه کنید.

 • اولین چیزی که می‌ توانیم به عنوان معایب آن اشاره کنیم، این است که کویل و کارتریج یکسره هستند و این خودش جزو مهم‌ ترین معایب پاد به حساب می‌ آید. زمانی که شما پاد جدید می خرید، مجبور هستید که کارتریج سالم را دور بیندازید. در صورتی که ممکن است فقط کویل آن سوخته باشد و قسمت‌ های دیگر قابل استفاده باشند. اما از آنجایی که کویل و کارتریج یکسره هستند، شما باید هر دوی آنها را کنار بگذارید و این ممکن است از لحاظ اقتصادی اصلاً برایتان به صرفه نباشد. به خاطر همین موضوع است که خیلی‌ ها به سراغ ویپ می‌ روند.
 • مورد بعدی که به عنوان معایب می‌ توان به آن اشاره کرد، باتری‌ های خیلی کوچک است. باتری پاد اندازه خیلی کوچکی دارد و همین باعث می‌ شود که حجم باتری برای شما کافی نباشد. اگر می‌ خواهید دستگاهی را استفاده کنید که در طول روز همیشه دستتان باشد و مجبور نباشید آن را به شارژ بزنید، شاید پاد گزینه مناسبی نباشد. زیرا حجم کم باتری داخل آن نمی‌ تواند انتظار شما را برآورده کند. البته بعضی از پادهایی که این روزها تولید می‌ شوند، باتری خارجی دارند و از این لحاظ خیالتان راحت‌ تر است. بعضی از آنها باتری داخلی دارند و شما در طول روز مجبور هستید آنها را به شارژ بزنید. در نتیجه وجود پاور بانک لازم و ضروری است.

خرید پاد از مراکز معتبر

اکنون که متوجه شدید پاد چیست، باید بدانید که قرار است آن را از کجا خریداری کنید. تمامی مزایایی که در مورد پاد بیان شد، زمانی می‌ تواند به واقعیت تبدیل شود که از مراکزی خرید کنید که به صورت تخصصی در این عرصه فعالیت می‌ کنند. ما فروشگاه اینترنتی دودباز را به شما پیشنهاد می‌ کنیم.

تمامی محصولات از قبیل پاد، سالت، پاد یکبار مصرف، ویپ یکبار مصرف، کویل، کارتری، جویس و غیره را می‌ توانید از داخل این سایت تهیه کنید. وقتی که صفحه اصلی سایت را باز می‌ کنید، متوجه خواهید شد تمامی محصولات مورد نیاز و لوازم جانبی را می‌ توانید از داخل خود سایت بخرید. همه آنها کیفیت بالا و قیمت مناسبی دارند‌. حتی چند وقت یکبار هم تخفیف‌ های 15 و 20 درصدی برای محصولات مختلف در نظر گرفته می‌ شود که می‌ توانید از آنها استفاده کنید.

بیشتر بدانید: ویپ چیست؟

جمع‌ بندی

بدون شک وقتی که می‌ خواهید سیگار و مواد خطرناکی مثل قلیان را ترک کنید، باید چیزی را جایگزین آن کنید. بسیاری از متخصصان در این زمینه راهکارهای مختلفی را ارائه می‌ دهند اما یکی از راهکارهایی که خیلی زیاد در مورد آن صحبت می‌ شود، استفاده از پاد و ویپ است. خیلی از شما سوال می‌ کنید که پاد چیست. ما در این مقاله به طور کامل برایتان توضیح دادیم که پاد دقیقاً چیست، چه ویژگی‌ هایی دارد و حتی چه معایبی هم برای آن وجود دارد. در نتیجه اکنون می‌ دانید که قرار است سراغ چه ابزاری بروید و وجود آنها چه فوایدی می‌ تواند برای ترک سیگار داشته باشد.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp