نوار بالا

روش تعویض کویل ویپ

روش تعویض کویل ویپ
چکیده این مطلب : انتشار : 1403/02/31 0 نظر

قبل از این که تصمیم به عوض کردن کویل ویپ بگیرید بهتر است مطمئن شوید که زمان مناسب آن رسیده است یا خیر؟

زیرا بسیاری از افراد تازه کار بارها کویل خود را بدون این که نیاز باشد تعویض می کنند و یک هزینه اضافی پرداخت می کنند.

ممکن است افراد زیادی تازه شروع به ویپینگ کرده باشند و اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشند. ما در این مقاله برخی از علائمی که نیاز به تعویض کویل است و نحوه تعویض رامورد بررسی قرار می دهیم.

قبل از این که تصمیم به عوض کردن کویل ویپ بگیرید بهتر است مطمئن شوید که زمان مناسب آن رسیده است یا خیر؟

زیرا بسیاری از افراد تازه کار بارها کویل خود را بدون این که نیاز باشد تعویض می کنند و یک هزینه اضافی پرداخت می کنند.

ممکن است افراد زیادی تازه شروع به ویپینگ کرده باشند و اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشند. ما در این مقاله برخی از علائمی که نیاز به تعویض کویل است و نحوه تعویض رامورد بررسی قرار می دهیم.

نشانه های تعویض کویل دستگاه ویپ

برای جلوگیری از خراب شدن طعم ویپ و پیدا کردن زمان مناسب برای تعویض کویل ویپ, به علائم زیر دقت کنید.

طعم رسانی ضعیف و نامطلوب

معمولا قبل از تند شدن طعم ویپ بر اثر از بین رفتن کویل, طعم رسانی کلی ویپ کاهش پیدا می کند.در این حالت شما احساس می کنید که طعم جوس تغییر کرده و مزه همیشگی را ندارد.

همچنین خرید جوس نا مطلوب هم باعث از بین رفتن طعم می شود. به طور کلی اگر آخرین پک طعمی به قدرت اولین پک نیست احتمالا زمان تعویض کویل فرارسیده است.

احساس طعم سوختگی در هنگام ویپینگ

اگر با کویل سوخته ویپینگ کنید باعث ایجاد طعم سوختگی و تند در دهان می شود. معمولا در زمان سوختن کویل طعم ویپ شما تند و بد می شود که پک های شما را کاملا خراب و بد مزه می کند.

اگر ویپ شما مزه تند و گس در دهان ایجاد می کند, از کشیدن آن خودداری کنید چون می تواند منجر به ورود فلزات سنگین به ریه شما بشود.

بیشتر: خرید پاد ماد

کاهش حجم بخار تولید شده

بخار تولید شده توسط کویل ویپ, با گذشت زمان به تدریج کاهش می یابد.در زمان سوختن کویل ویپ بخار خروجی به حداقل می رسد و باعث می شود تا شما به طور متوالی پک بزنید.

همچنین کاهش بخار می تواند به علت خرابی باتری نیز باشد پس اگر ویپ شما  با مشکل کاهش بخار مواجه شد ابتدا از سالم بون باطری اطمینان حاصل نمایید.

 صدای غر غر در ویپ

معمولا همیشه صدای غر غر در ویپ یک نشانه بدی است که نیاز به بررسی دارد. تعویض کویل ساده ترین روش برای  رفع این صدا است.

اگر با تعویض کویل ویپ این صدا درست نشد احتمالا دستگاه شما مشکل بزرگ تری دارد و نیاز به پیگیری می باشد.

روش تعویض کویل ویپ

چگونه کویل ویپ را تعویض کنیم؟

اگر نشانه هایی که در بالاتر ذکر کردیم را در کویل ویپ خود مشاهده کردید با روش زیر می توانید به راحتی آن را تعویض نمایید.

  1. ابتدا مخزن ویپ را خارج کنید. برای انجام این کار لازم است پیچ مخزن را به همان روش قبل برای تمیز کردن یا پر کردن ویپ باز کنید.
  2. مخزن ویپ را خالی کنید. قبل از تعویض کویل بهتر است صبر کنید تا مخزن خالی باشد تا جوس ویپ را هدر ندهید. در صورتی که موقع تعویض متوجه شدید کمی جوس در مخزن باقی مانده است, مخزن را داخل یک پارچه یا دستمال کاغذی بپیچید.
  3. مواد فیتیله کویل جدید را از قبل خیس کنید. هنگام تعویض کویل مواد فیتیله را با  حدود 5 الی 10 قطره جوس خیس کنید. اگر این کار را انجام ندهید مواد فیتیله به سرعت سوخته و طعم ویپ را خراب می کند.
  4. کویل جدید را جایگزین کنید. برای تعویض کویل می توانید به راحتی کویل قدیمی را از پایین مخزن باز کنید و کویل جدید خیس خورده را جایگزین کنید.
  5. مخزن را مجدد پر کنید. بعد از این که کویل جدید را در ویپ قرار دادید مخزن ویپ را پر کنید و آن را سر هم کنید. برای این که از کارکرد صحیح ویپ مطمئن شوید کافی است یک بار امتحان کنید.

کویل ویپ چیست؟

کویل ویپ یک قطعه بسیار مهم در دستگاه ویپ است که به صورت ادواری قابل تعویض و جای گذاری مجدد می باشد.

به صورت ساده تر کویل ویپ قلب دستگاه ویپ محسوب می شود در صورتی که تعویض به موقع انجام نگیرد عواقب زیادی برای کاربر رخ می دهد.

کویل از سیم پیچی های فشرده که با پنبه نسوز در هم تنیده شده اند درون قطعه ای فلزی تشکیل شده است. جنس سیم پیچی های کویل می تواند از جنس آلیاژ های گوناگون باشد که در دستگاه های مختلف از آن استفاده می شود.

دلایل سوختن کویل ویپ

سوختن کویل ویپ دلایل متعددی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به استفاده بیش از حد از دستگاه اشاره کرد. در ادامه برخی از این دلایل را بررسی می کنیم.

  • خالی بودن تانک ویپ, باید توجه داشته باشید هنگامی که از ویپ استفاده می کنید تانک ویپ خالی از جوس نباشد زیرا در این صورت پنبه نسوز داخل دستگاه ویپ خشک خواهد بود و در صورت روشن کردن, کویل نابود می شود.
  • زمان دقیق استفاده از کویل, این مورد درکویل تعویض شده یا ویپ تازه, نکته مهمی است.باید اجازه دهید پنبه به اندازه نیاز خیس شود.
  • توجه به توان دستگاه, در برخی دستگاه ها عدد توان روی بدنه نوشته می شود و  در برخی دیگر می توانید قدرت دستگاه را انتخاب کنید.باید توجه داشته باشید توانی که انتخاب می کنید در محدوده پشتیبانی دستگاه کویل قرار گرفته باشد.در غیر این صورت المنت داخل دستگاه بیش از حد داغ شده و منجبر به سوختن کویل می شود.
  • توجه در خرید جوس, در هنگام خرید جوس باید دقت کنید. بسیاری از جوس ها درصد گلیسیرین بالایی دارند و بسیاری از ویپ ها توانایی و عملکرد لازم برای کارکرد با این غلظت را ندارند و ممکن است در چنین مواقعی کویل بسوزد و قابلیت خود را از دست بدهد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم نشانه ها و نحوه تعویض کویل ویپ را به شما معرفی کنیم.

به طور کلی باید در هنگام تعویض کویل ویپ دقت کنید که نیاز به تعویض هست یا نه. اگر نشانه هایی که ذکر کردیم را نداشت نیازی به تعویض و هزینه های اضافی نیست و در صورت نیاز به تعویض طبق دستور العمل بالا عمل کنید تا بتوانید به راحتی کویل ویپ خود را تعویض نمایید.

از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید سپاس گزاریم.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp